Автор

 

Касьяненко Анна
+380980028191
+380443843405
anna@amoretravel.com.ua

www.megastock.ru

Регистрация

Ювелірне мистецтво Київської Русі Рекомендуем

У моді минулого – литі срібні персні з орнаментом, кручені браслети зі срібного дроту, скляні браслети й намисто (з кольорового скла, гірського кришталю, сердоліків і рубінів, великих порожніх бусин з литого золота; до них привішувалися круглі або місяцеподібні бронзові підвіски (лунниці), прикрашені тонким орнаментом: химерними чарівними звірами в скандинавському стилі, складними плетеними конструкціями.).
Скроневі кільця. Литі срібні скроневі кільця впліталися в жіночу зачіску в скроні або підвішувалися до головних уборів, їх носили по одній або по кілька пар відразу. Городянки XI-XIII ст. найбільше любили колти - парні порожні золоті й срібні підвіски, які кріпилися ланцюжками або стрічками до головного убору.
В 1887 р. на території древнього Михайлівського Золотоверхого монастиря був знайдений інший скарб ювелірних прикрас XI-XII ст., у тому числі пари золотих колтів (прикрашені річковими перлами й зображеннями фантастичних птахів з жіночими головами). Михайлівські колти виконані у віртуозній ювелірній техніці перегородчатої емалі.
Черління. Чернь являла собою складний сплав олова, міді, срібла, сірки й інших складових частин. Нанесена на срібну поверхню, чернь створювала тло для опуклого зображення. Часто використовували для прикраси стулчастих браслетів-наруччь. Кілька десятків таких браслетів XII в. зберігається в Державному Історичному музеї в Москві.
Хрестів-енколпіонів, що складаються із двох стулок, між якими містилися часточки мощів святих. Язичеські амулети - предмети, що оберігали від хвороб, лих і чаклунства.
Найбільш знаменита "Чернігівська гривня", або "гривня Володимира Мономаха". Це карбований золотий медальйон XI в., так званий змійовик, на одній стороні якого зображена жіноча голова в клубку з восьми змій, що символізує диявола, язичеське божество або злий початок взагалі. Медальйон знайшли в 1821 р. недалеко від міста Чернігова.
Абсолютна більшість пам'ятників ювелірного мистецтва Древньої Русі анонімні.
Полоцька просвітителька XII в. князівна-ігуменя Єфросинія в 1161 р. замовила хрест для внеску в заснований нею Спаський монастир. Шестикінечний хрест висотою біля півметра був зроблений з кипарисового дерева й зверху й знизу закритий золотими пластинками, прикрашеними дорогоцінними каменями. Він був втрачений під час війни 1941 - 1945 р.

Оценить!
★★★★
11 Голосов
Избранное:
0

Listings details

Отзывы (2)
рассмотрено пользователемСемен

Май 1, 2012

Круто, Ви молодці! що створили подібну збірку визначень! Дуже лопомогло
рассмотрено пользователемБогдан

Февраль 15, 2012

Спасибо - очень помогло.

Написать отзыв»

Рекламные ссылки

Аморе Тревел (Отпуск)

Аморе Тревел Тур Правда

 

 

ONLINE

тел. : (044) 384 34 05

моб.: (098) 002 81 91

e-mail.: w.ukrtrading@yandex.ru

График работы:

Пн.-Сб. с 8:00 до 19:00