Автор

 

Касьяненко Анна
+380980028191
+380443843405
anna@amoretravel.com.ua

www.megastock.ru

Регистрация

Максим Рильський

Максим Рильський народився 19 березня 1895 року у сім'ї відомого громадського діяча та вченого-ентографа Тадея Розеславовича Рильського. Мати поета - Меланія Федороівна - селянка з села Романівки колишньої Київської губернії.

Перші враження дитинства зв'язані із поетичною Романівкою, де майбутній поет жив і вчився.

Картини селянської праці, втіх мисливста та рибальства, чудової української природи змальовані в багатьох віршах та поемах Рильського. До років свого дитинства та юнацтва він повертався не раз, зокрема в поемі "Мандрівка в молодість", в мемуарах "Із спогадів", що вперше були опубліковані у виданні "Поезії. Том І" (1946) під назвою "Із давніх літ". Майбутній поет виростав, зазнаючи двох протилежних впливів. З одного боку, це був демократизм батьків і селянське оточення, з другого - оточення учителів і учнів гімназії, серед яких чимало представників "золотої молоді", що згодом стали запеклими ворогами Радянської влади.

Слід зауважити, що Рильський свій шлях оцінював досить самокритично, і ця творча самокритика була складовою частиною вітчизняної роботи по формуванню його справжнього світоглду.

Навчаючись у київській гімназії Рильський кілька років жив у родинах найближчих друзів батька. Тут він познайомився з представниками поступової української інтелігенції, чим і можна пояснити те, що вже в 15 років він видав першу книжку віршів. Це була збірка "На білих островах" Успішно закінчивши класичну гімназію Рильський вступив на медичний факультет Київського університету, а згодом перейшов на історико-філологічний. Але закінчити навчання його не довелося через бурхливі події революції та громадянської війни.

Після інтенсивних виступів з віршами та статтями і перекладами в журналах "Шлях", "Літературно-науковий вісник", після опублікування двох книжок віршів "Під осінніми зорями" та "На узліссі" Рильський протягом п'яти років не виступав в пресі.

У 1918 році він виїхав у рідні місця, працював у Сквирі, в Романівській школі. Лише у 1922 році вийшла тертя книжка його віршів "Синя далечінь". З 1923р. - з часу переїзду на постійне життя до Києва, починається найінтенсивніший етап творчості поета.

Протягом 20-х років Рильський перебував в угрупуванні так званих неокласиків. Ця група творчої інтелігенції після Жовтня певний час гуртувалися навколо журналу "Книгар", але більш певних рис набула в 1922-29 рр., коли на Україні з'явився ряд інших літературних організацій ("Плуг", "Гарт", "Аспанфут", пізніше "Ланка", "Марс" та інші)

У 1929 році Рильський залишає роботу в школі і повністю віддається літературній праці. Протягом 30-х років вийшло з друку ряд книжок його оригінальних творів, збірок поезій та перекладів.

У роки Великої Вітчизняної війни Рильський продовжує ще більш інтенсивну творчу діяльність як поет і публіцист. Кращі твори поета воєнних років залишаються золотим фондом радянського мистецтва.

У 1943 р. Рильський був обраний членом Академії наук Української РСР і до кінця життя Рильський керував Інститутом мистецтвознавства, фольклору та етнографії. За літературну та наукову діяльність Рильський був нагороджений трьома орденами Леніна, орденом трудового Червоного Прапора та орденом Червоної Зірки.

Оценить!
★★★
2 Голосов
Избранное:
0

Listings details

Рекламные ссылки

Аморе Тревел (Отпуск)

Аморе Тревел Тур Правда

 

 

ONLINE

тел. : (044) 384 34 05

моб.: (098) 002 81 91

e-mail.: w.ukrtrading@yandex.ru

График работы:

Пн.-Сб. с 8:00 до 19:00