Автор

 

Касьяненко Анна
+380980028191
+380443843405
anna@amoretravel.com.ua

www.megastock.ru

Регистрация

Юрій Збанацький

1. Короткі біографічні відомості.

Народився 1 січня 1914 р. в с. Борскуів Остерського району на Чернігівщині. Ще школярем писав вірші, оповідання. Учитись і учити - такий життєвий шлях вибрав собі юнак. Після року навчання п педтехнікумі він працює в селі Новий Глибів учителем. Після закінчення Ніжинського педінституту Юрію Збанацькому доручають керувати освітою в Остереському районі. Перед війною стає редактором районної газети.

1941р. Серпень. За рішеннями керівних органів Юрія Збанацького залишають в тилу ворога. Перед ним поставлене надзвичайно складне завдання: організувати підпілля та партизанський загін.

І він це доручення виконую - створює й командує партизанським загоном ім. Мколи Щорса.

6 січня 1942р. Юрій Збанацький потрапляє до рук фашистів. Його тримають у в'язниці, а потім переводять у Лцівский концтабір. В серпні 1942 року Юрій Збанацький він звідки втікає.

Про трагічні дні фашистської окупації, про в'язницю письменних розповів у повісті "Єдина". У 1914 р. Юрій Збанацький був удостоєний звання героя Радянського Союзу.

У 1945-1990рр. читає курс українського фольклору, керує студією у київському педінституті. Помер 25 квітня 1994 року.

2. Роль у розвитку дитячої літератури Юрія Збанацького

Працює над великим епічним полотном. Повість "Таємниця Соколиного бору" побачила світ у 1949 році і принесла широке визнання.

Своєрідним продовженням цієї повісті стає повість "Літо в Соколиному". Через два роки Юрій Збанацькй подарував "Лісову красуню", повість "Між добрими людьми".

1958 році вийшов роман "Мапенський двін". Також повість "Морська чайка", "Курилові острови".

Чуваськом полковнику Михайл Кузьмін присвятив роман "Сеспель". Роман "Хвиля" удостоєний державної премії України імені Т.Г.Шевченка.

1970р. - за роман "Кують зозулі" присуджено премію імені Л. Українки.

У 1977 році Збанацький завершив роботу над повістю для дітей "Стародуби" про життя кількох родин однієї родини за період від І Світової війни до наших днів.


Припала до душі читачам і цікава повість-казка "Я був дідусем". Повість Ю.Збанацького "Між добрими людьми", "Морська чайка", "Курячий бог". Його твори перекладено багатьма мовами.

Пише вірші, нариси, гуморески. Для дітей дошкільного і молодшого віку написав збірки "Крилатий гонець", "Ласунка".

З перших кроків своєї літературної діяльності Збанацький виявив себе знавцем дитячої психології, розуміє їх інтереси, запити, їх любов до природи, до мешканців лісу.

 

Оценить!
★★★★½
11 Голосов
Избранное:
0

Listings details

Рекламные ссылки

Аморе Тревел (Отпуск)

Аморе Тревел Тур Правда

 

 

ONLINE

тел. : (044) 384 34 05

моб.: (098) 002 81 91

e-mail.: w.ukrtrading@yandex.ru

График работы:

Пн.-Сб. с 8:00 до 19:00